Lipiec 7, 2014

Firma 1&1 oferuje swoim klientom PHP 5.6 beta

Firma 1&1 jako jedna z pierwszych na świecie oferuje swoim klientom możliwość przetestowania najnowszej wersji PHP 5.6 beta. Nowa wersja PHP została upubliczniona przez społeczność programistów w połowie maja. Od teraz każdy klient pakietów hostingowych 1&1 może ją przetestować osobiście.

Oprócz drobnych poprawek, PHP 5.6 beta wprowadza szereg nowych rozwiązań, takich jak interaktywny debugging oraz zwiększony limit uploadu danych do ponad 2 GB. Nowa wersja jest już aktywna we wszystkich pakietach hostingowych 1&1, dzięki czemu klienci 1&1 mogą samodzielnie przetestować nowe funkcje PHP. W związku z tym, że jest to wersja beta, nie zaleca się jej używania w wersjach produkcyjnych projektów na danym etapie. 1&1 wprowadzi niezbędne aktualizacje do stabilnej wersji, jak tylko będą dostępne.

PHP („PHP Hypertext Preprocessor“) to popularny język programowania stron internetowych. Skrypty PHP umieszcza się w kodzie HTML w celu generowania dynamicznych zawartości serwisów i aplikacji webowych. Możliwość komunikacji z bazą danych czyni język PHP wygodnym narzędziem do zarządzania treścią stron internetowych. Aktualna generacja języka (PHP 5) oparta jest o nowy silnik Zend Engine 2, który nie tylko zwiększa wydajność skryptów, ale również ulepsza programowanie w modelu obiektowym. Więcej informacji o PHP można znaleźć na naszej stronie.